O nás

Začalo to nevinně. Chtěli jsme si jen zajít na výlet.

Jmenuji se Petra a mám čivavu jménem Lily. Spolu s přítelem rádi chodíme na výlety do přírody a na dlouhé procházky městem.

peta-uvod-nugo

Jenže, znáte to: pokud s sebou máte pejska, pořád musíte řešit nějaké problémy:

  • Kam psa dám, až pojedu vlakem, metrem nebo autobusem?
  • Kam ho dám, až budeme chtít na prohlídku hradu, zámku nebo muzea?
  • A co s ním, až půjdeme na oběd do restaurace, kavárny nebo hospůdky?

Řešení těchto problémů nabízí cestovní taška na psa. Ovšem pokud chováte malá psí plemena, není to tak jednoduché. Stávající tašky jsou neforemné, neskladné a velké. Člověk je musí vláčet v ruce nebo na rameni. Pes je v takové tašce zavřený za síťkou, přikurtovaný karabinou a cítí se jako v kleciA navíc vzniká další problém: co s taškou, když v ní zrovna pes není? Nikam se nevejde, takže ji stejně taháte v ruce.

prototyp-nugo-taska-modra 

Nechtěli jsme kompromis. Proto jsme si tašku vyrobili sami

Opravdu jsme si chtěli užívat výletů a cestování, restaurací a kaváren a všeho, co máme rádi. A rozhodně jsme nechtěli nechávat naši Lily doma. Bez ní bychom si to přece neužili!

My jsme totiž s Lily chtěli být vždy a všude spolu.

A tak jsem se rozhodla, že si takovou tašku vyrobím. Takovou, ve které se pejsek bude cítit komfortně a která se nám bude dobře nosit. Také jsme chtěli, aby se dala snadno složit, aby nepřekážela. A ještě jednu vlastnost měla ta moje psí taška mít – musela být hezká.

 

Protože mám neuvěřitelně zručnou babičku, která to opravdu umí se šicím strojem, požádala jsem ji o pomoc s výrobou prototypů. A vrhli jsme se do práce.

peta-prototyp-babicka

 

Když jsem se svou novou taškou chodila po městě, nestačila jsem se divit

Věřím, že se to nakonec povedlo. Tašku pro Lily jsem začala nosit všude s sebou. A nestačila jsem se divit.

Lidi mě zastavovali a tašku obdivovali. Ptali se, kde se dá koupit. Že něco takového už dlouho shání. Když jsem odpovídala, že se nikde koupit nedá, že jsme si ji ušili sami, bylo na nich znát zklamání.

Došlo mi, že pokud chci dát i ostatním lidem a jejich pejskům možnost být vždy a všude spolu, musím začít svou tašku šít i pro ně.

 

A tak značka NUGO spatřila světlo světa

Svůj první prototyp jsem ještě mnohokrát vylepšila. Experimentovala jsem s designy i materiály. Vymyslela jsem systém vyjímatelného teplého kožíšku, přidala jsem nastavitelný popruh, aby NUGO tašku mohli nosit silní muži i křehké ženy.

nugo-taska-photoshop

Zkrátka jsem dělala všechno proto, abych mohla svou tašku s čistým svědomím prodávat lidem, kteří v ní budou nosit vzácný poklad – svého pejska.

tasky-nugo

Hotové sestavy NUGO tašek (se zimní vložkou, která jde vyměnit) najdete tady:

 koupit-nugo-tasku